تبلیغات
گروه نمایش خوابگردها - پذیرفته شدن دو نمایشنامه از گروه خوابگردهای صحنه در سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت
گروه نمایش خوابگردها
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته بجاست


شماره تماس سرپرست گروه خوابگردهای صحنه : 09353230610 حسین عبدالهی
پست الکترونیک مدیریت : khabgarde_sahne@yahoo.com

مدیر وبلاگ : حسین عبدالهی
مطالب اخیر
نظرسنجی
در بین شاخه های هنری به کدام یک علاقه مند می باشید ؟










آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
صفحه نخست    |     تماس با مدیر    |     پست الکترونیک    |     RSS    |     ATOM
معرفی متون برگزیده و اسامی آثار بخش ویژه سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت

سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت (انقلاب- فاع مقدس) به دبیری "حسین پارسایی" از 28 آبان تا 3 آذر سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، اسامی 64 متن پذیرفته شده در بخش مسابقه صحنه‌ای سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت (انقلاب – دفاع مقدس) اعلام شد.
30 متن از تهران و 33 متن از شهرستان توسط هیات انتخاب متون متشکل از دکتر "سعید کشن فلاح"، "مهرداد رایانی مخصوص" و "سید حسین فدایی حسین" به این جشنواره معرفی شدند که اسامی این آثار به تفکیک تهران و شهرستان به شرح زیر است:
تهران:
"یک شاخه گل با بوی وارطان" نوشته و کار "علی جولایی"
"خیزران چشم‌ها" نوشته "محمد رضا الوند"به کارگردانی "نیما گودرزی"
"خیزران چشم‌ها" نوشته محمد رضا الوند"به  کارگردانی "ناصر فروغی فر"
"یکی از همگنان غار" نوشته "آرمان طیران "به کارگردانی "علی نجفی"
"قرار و مدار" نوشته و کار  "بهرام صادقی مزیدی"
"زندگی دیگران"  نوشته "آرمان طیران" به کارگردانی "ارشاد رازانی"
"زندگی دیگران" نوشته "آرمان طیران" به  کارگردانی "فلورا مرادی"
"کدام را ننویسم، کدام را بنویسم" نوشته "فرهاد ارشاد" به کارگردانی "هاشم ویسی"
"رویای تفتیده" نوشته "حسین ابراهیمی" به کارگردانی "عبدالمحمد سالاری" و "رضا عباسی"
"برف و بهمن"  نوشته و کار  "ایرج افشاری اصل"
"بعد از جنگ" نوشته "مهدی ایوبی" به کارگردانی "مسعود رحیم پور"
"برادرها می‌میرند" نوشته "رسول بانگینبه" کارگردانی "مهدی عبدی"
"مینای شکسته" نوشته "حمیدرضا نعیمی" به کارگردانی "سیامک موحدی"
"سکوت سپید" نوشته "سید علی موسویان" به کارگردانی "محمد زوار بی ریا"
"ملاقات در ساعت 7"  نوشته "مجید کاظم زاده مژدهی" به  کارگردانی "محمد ایمانی فرد"
"زمستان است، شاید برف هم ببارد" نوشته "اکبر حسنی" به  کارگردانی "ماهک حاجی وند"
"مشام‌های پر شده"  نوشته و کار "کاوه مهدوی"
"آن سوی سیم‌های خاردار" نوشته "احسان ناجی" به  کارگردانی  "احسان ناجی" و "مهدی صدیق"
"مکاشفه در باب ننه دلاور" نوشته "اسماعیل بایگی" به کارگردانی  "اکبر قهرمانی "
"مرگ ناصری" نوشته "جمشید خانیان" به کارگردانی "اکبر قهرمانی"
"در بیداری"  نوشته "شهرام کرمی" به کارگردانی "حامد زارعان"
"قصه شبنمی که چشم می‌بست و آغوش می‌گُشود" نوشته "محمد رضا کوهستانی" به کارگردانی "مهدی نیک روشن"
"مرثیه باد" نوشته و کار "مهدی نصیری"
"ساعت صفر"  نوشته "مهدی نصیری" به کارگردانی "محمد لارتی" (مشروط)
"سکوتی با سه نقطه" نوشته و کار "محمدرضا عطایی فر" (مشروط )
"قصه یک تابلوی زرد" نوشته "خیرالله تقیانی پور" به کارگردانی "جواد نوری" (مشروط)
"آفتاب از میدان طلوع می کند" نوشته و کار "آرش عباسی "
"هفت" نوشته "ایوب آقا خانی" به کارگردانی "رضا گوران"
"برگشتن افتخار آمیز مردان جنگی" بازخوان "شهرام احمد زاده" به کارگردانی "آرش دادگر"
"خاموشی دریا" بازخوان و کارگردانی "نیما دهقان"
"برج جوزاء" نوشته "بایک صفی خانی" به کارگردانی "محمد حاتمی"

شهرستان:
"زمان لرزه" نوشته و کار "وحید درویشی" از رشت
"بوی باروت ،طعم خاک" نوشته "حسین عبدالهی" به کارگردانی "پیام میرکی" از اصفهان
"مرگ ناصری" نوشته "جمشید خانیان" به کارگردانی "حسین عبدالهی" از اصفهان
"مرگ ناصری" نوشته "جمشید خانیان"  به کارگردانی "فرهاد ارشاد" از شیراز
"یاد سبز" نوشته "زهرا رفیعی" به کارگردانی "آزاده کریمی" از کرج
"ملاقات در ساعت "7  نوشته "مجید کاظم زاده مژده ای"  به کارگردانی "محمد رسائلی از رشت"
"با من حرف نمی‌زنی چرا ؟" نوشته و کار "کامران شهلایی" از کرمانشاه
"هبوط به رنگ همیشه"  نوشته و کار "یدلله شعبان" از خرم آباد
"سنگ وتیشه" نوشته و کار "نیما اسلامی" از کرج
"درخت سیب گناهکار نیست" نوشته "سعید آلبو عبادی" به کارگردانی "حسین کارگر" از خوزستان
"شب رحمت" نوشته "اسماعیل بایگی" به کارگردانی "حسین نوری" از کاشمر
"این سه نفر" نوشته "سیروس همتی" و "اکبر دانیالی" به کارگردانی "اکبر دانیالی" از چهار محال وبختیاری
"فقط هشت ثانیه" نوشته "علی عباسیه" به کارگردانی "مسعود صفری" از آبادان
"باید یه راهی باشه" نوشته "احمد و امید مردانی بروجنی" به کارگردانی "احمد مردانی بروجنی" از چهار محال بختیاری
"آن سوی سیمهای خاردار"  نوشته "احسان ناجی" به کارگردانی "امید وحدت"  از ساوه
"زندگی جای دیگری است " نوشته و کار "سعید تشکری" ازمشهد
"منزل هفتم" نوشته "غلامحسین دریانورد" به کارگردانی "احمد رضا قربانی" از بوشهر
"تو را نشان دادم ،انگشتم از هوش رفت" نوشته "عدالت فرزانه" به کارگردانی "مسعود یکانی" از نقده
"سکوت سنگین خاکستری" نوشته "محسن سلیمانی فارسانی" به کارگردانی "نویدجعفرزاده" از خرمشهر
"غروب غریبان" نوشته "ناصر حبیبیان" به کارگردانی "ثریا امینیان" از  شهر کرد
"گل ونار" نوشته "عباس جانفدا" به کارگردانی "محمد حسن زاده"  از تربت حیدریه
"استخوان لای زخم زمینی" نوشته "وحید کیارسی" به کارگردانی "خلیل ضرغام پور" از خوزستان
"بازگشت" نوشته "هومن روح تافی" به کارگردانی "سحر جعفری" از کرمانشاه
"سمن" نوشته و کار "عباس جان فدا"  از مشهد
"رحمت" نوشته "پژمان شاهوردی" به  کارگردانی "ابوالفضل اکبری" از خراسان شمالی
"که را بنویسم که را ننویسم" نوشته "فرهاد ارشاد" به کارگردانی "جاوید رخشانی" از اردبیل
"خط سرخ" نوشته "حمید رضا نعیمی" به کارگردانی "سعید خادمی" از خراسان شمالی
"آقای قاضی صدایم را می شنوید" نوشته "مرتضی شاه کرم" به  کارگردانی "محمد حسین خاکسار پور" از سیر جان
"مکاشفه در باب ننه دلاور و فرزندانش"  نوشته "اسماعیل بایگی" به  کارگردانی "هادی شیبانی"  از مشهد
"خداحافظ سردار" نوشته "یعقوب صدیق جمالی"  به کارگردانی "نیر غایب زاده"
"همه مرد منتظر" نوشته و کار" اسماعیل بایگی" از مشهد (مشروط)
"باران که بیاید با هم خیس می شویم" نوشته "آرش منصوری" به کارگردانی "پویان عطایی" از اصفهان (مشروط)
"کُنار" نوشته "رئوف دشتی" به کارگردانی "غلامرضا جهانپا" از مشهد (مشروط )
گفتنی است مطابق توضیحات مندرج در فراخوان جشنواره (بند الف مسابقه صحنه‌ای) نمایشنامه‌هایی که پیش از این اجرای عمومی داشته و یا در جشنواره‌ها حضور و اجرا داشته‌اند، مورد بازخوانی قرار نگرفته‌اند و اگر در هر مقطعی مشخص شود، نمایشنامه تایید شده پیشتر اجرای عمومی داشته و یا در جشنواره‌ها مورد استفاده گروه‌های اجرایی قرار گرفته است از حضور در جشنوار باز خواهد ماند.
همچنین گروه‌هایی که نمایشنامه آنها مشروط اعلام شده موظف به اصلاح و ارسال مجدد متن هستند و گروه‌هایی که متقاضی حضور در بخش رپرتوار باشند (31 شهریور تا 15 مهر امسال) آثار آنها از 20 شهریور باز بینی خواهد شد؛ این در حالی است که آثار سایر متقاضیان نیز از 10 مهر سال جاری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
اعلام اسامی آثار بخش ویژه (بازتولید) سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت
نمایش‌های انتخابی بخش ویژه (باز تولید) سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت (انقلاب-دفاع مقدس) با هدف باز تولید آثار موفق معرفی شدند.
 به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت (انقلاب- دفاع مقدس)، 8 اثر نمایشی که در بخش ویژه (باز تولید) این جشنواره توسط ستاد برگزاری ارزیابی و پذیرفته شده‌اند، عبارت است از:
نمایش "یزرا" به کارگردانی "صادق فاضلی" از اهواز، نمایش "گلایه" به کارگردانی "مهدی خاتمی" از مشهد،  نمایش "بلوط‌های تلخ" به کارگردانی "شهرام کرمی" از تهران، نمایش "پوکه‌های برنجی" به کارگردانی "زری عماد" از تهران، نمایش "بوی پیراهن هزار یوسف" به کارگردانی "علیرضا حنیفی" از قروه، نمایش "تمام صبح‌های زمین" به کارگردانی "حسین مسافرآستانه" از تهران، نمایش "محرم زنده است" به کارگردانی  "یعقوب صدیق جمالی"  از  تبریز و نمایش "کانال کمیل" به کارگردانی "کوروش زارعی" از قم .
گفتنی است سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت (انقلاب - فاع مقدس) به دبیری حسین پارسایی از 28 آبان تا 3 آذر سال جاری در تهران برگزار می‌شود.





نوع مطلب : اخبار گروه، نمایشنامه، 
برچسب ها :